STANT TÜRLERİ

STANT TÜRLERİ

STANT TÜRLERİ

Stantlar kullanılan malzemeye bağlı olarak gruplara ayrılır.

AHŞAP STANTLAR

​ Ahşap Stantlar : Kendi içinde ikiye ayrılır ;

  • Sunta + Boya ile yapılan Ahşap Stantlar
  • Suntalam ile yapılan Ahşap Stantlar​

1. Suntalam'dan Yapılan Stantlar : Boya gerektirmeyen bu stantlar sunta+boya ile yapılan stantlara göre daha 
hızlı kurulabilmektedir. Bu sistemin en büyük dezavantajı suntalamların birleşme noktasında hat şeklinde çizgilerin görünmesidir. En büyük avantajı ise stant duvarlarının rahatlıkla temizlenebilmesidir.

2. Sunta + Boya İle Yapılan Stantlar : Ham sunta üzerine alçı çekilip sonrasında boyanması ile yapılan bu stantların en büyük avantajı stant içinde ek yerlerinin hiçbir şekilde görünmemesidir. En büyük dezavantajı ise kurulum süresinin daha uzun olmasıdır. Bu stantlar suntalam stantlara göre daha şık göründüğünden daha çok tercih edilmektedir.

Modüler Sistem :

Modüler Sistem Stantlar parçaları lego gibi sökülüp takılan ve birden fazla kez kullanılan stantlar için kullanılan bir terimdir. Modüler stantlarda kullanılan ana malzemeler Alüminyum ve mdflam/suntalamdır. Kendi içinde onlarca farklı sisteme ayrılır.

Maxima Sistem :

Tüm modüler sistem stantlar arasında en farklı ve şık olan sistemdir. Bu sistemde kullanılan alüminyum profiller diğer sistemlerde kullanılan alüminyum profillere göre çok daha gösterişlidir bu sistem stantlarda alüminyum ve suntalam dışında cam, tül, pleksi, sisteme uyumlu özel ahşap modüllerinde kullanılabiliyor olması bu sistemi diğer tüm sistemlerden ayıran en büyük özelliktir.